היציאה המתוקשרת של Windows 7 לשוק, הזכירה לחלקנו את היציאה המתוקשרת של Vista – על כל הזיכרונות הרעים מאז. על אף הביקורות הטובות מכל הקשת של מומחי ה-IT , קשה לבעלי עסקים, ראשי אירגונים ואחראי מערכות מידע במערכת החינוך לפתוח את הכיס בקלות.

כיום עלות שדרוג עמדה אחת עומד על 599 ₪. השאלה העולה היא כיצד לשדרג את מערכות ההפעלה בעסק שלנו או בבית הספר בלי להסתכן במפח נפש ובלי לפשוט את הרגל?

התשובה לשאלה הזאת טמונה בפתרון פשוט ששמו – טרמינל סרבר. הרעיון הכללי מאחורי הפתרון הוא שרת שאליו מתחברות עמדות קצה (Thin Client , תחנות רזות או פשוט מחשבים ישנים) והמשתמשים בעמדות האלה עובדים ע"ג השרת, על התוכנות שעליו ובעצם מקבלים שולחן עבודה מהשרת במקום לעבוד על השולחן עבודה במחשב שלהם.בפשטות, מתבצע חיבור מרחוק לשרת ממספר מחשבים במקביל.

באמצעות תוכנת WinConnect ניתן להפוך כל מחשב לשרת טרמינל. מה שמאפשר לנו להשמיש 21 מחשבים ישנים או Thin Clients שיש ברשותנו, לעבוד על כל מערכת הפעלה שנמצאת ע"ג השרת טרמינל.

אז מה בעצם אנו עושים ע"מ למזער את הסיכון שהוזכר לעיל ?

  1. מתקינים Windows 7 על מחשב אחד בלבד שיהווה טרמינל סרבר.
  2. הופכים את המחשב שעליו הותקנה מערכת הפעלה Windows 7 שברשותנו לשרת טרמינל (Terminal Server ) בעזרת תוכנת WinConnect
  3. שלב שלישי הוא להגדיר את המשתמשים של השרת – לצורך העניין מחשבים ישנים (עם מערכת הפעלה XP ) או Thin Clients ולהשתמש בשרת טרמינל ע"מ לעבוד עם Windows 7 , ללמוד את המערכת ולהטמיע אותה באירגון שבו אנחנו עובדים.

כל זאת מבלי להיכנס להוצאות גדולות על שידרוגים והתקנות של מחשבים חדשים !