מחשוב ירוק בארגונים – Green IT

הגל הירוק ששוטף את העולם נכנס יותר ויותר עמוק לתוך ארגונים. כמעט כל ארגון היום במשק שם לו למטרה להיות ירוק וידידותי יותר לסביבה. תקנים סביבתיים מתוקנים כל הזמן והמשרד להגנת הסביבה הודיע שייתן מענקים לעסקים שיהיו ירוקים יותר. (על כך ניתן לקרוא עוד בכתבה הבאה)

ישנם הרבה תחומים בהם ניתן לתרום לאיכות הסביבה: החל מהקטנת השימוש ברכבים, מחזור נייר, חיסכון בחשמל ועוד. אבל תחום אחד הוא בולט במיוחד – תחום המחשוב.

אין כיום אף ארגון אשר אינו משתמש באופן קבוע במחשבים בעבודתו השוטפת. המחשב נהיה כ"כ טבעי בעיננו בסביבת העבודה עד שאין אנו מסוגלים לדמיין את עצמנו בלעדיו ולכן איננו חושבים על פתרונות ירוקים בכיוונו.

אבל המחשב הוא אחד האויבים המרים של איכות הסביבה. מכמה סיבות:

  1. החומרים מהם מיוצר המחשב אינם ידידותיים לסביבה כלל. כל שנה מאות אלפי טונות של זבל אלקטרוני משונעות ומוטמנות ברחבי הגלובוס תוך זיהום מי תהום, הרס קרקעות ועוד.
  2. עקב התחלופה המהירה של מחשבים, מיליוני מחשבים נזרקים מדי שנה לזבל תוך זיהום סביבתי אדיר.
  3. המחשבים הם צרכני חשמל סמויים גדולים מאוד. ארגונים בינוניים ומעלה יכולים להוציא עשרות אלפי שקלים בשנה רק על חשבונות חשמל למחשבים.
  4. הדפסות אף הן אויב מר של איכות הסביבה. הן צורכות משאבי טבע כעצים ונפט ומזהמות את מי התהום כאשר הטונרים מושלכים לזבל.

חלק מתהליך "הירוק" של ארגונים חייב לקחת בחשבון את נושא המחשוב.

אז מה ניתן לעשות?

צמצמום כמות המחשבים בארגון
כיצד מבצעים זאת מבלי לגרוע מנוחות העבודה לה הורגלנו (כלומר, מחשב לכל עובד). הפתרון פשוט וקל, ע"י פיצול מחשבים. תוכנה בשם BeTwin
מאפשרת לפצל כל מחשב ל-5 עמדות עבודה מבלי לגרוע מאיכות העבודה או מקצב העבודה.
התוכנה מסתמכת על כך שהמחשבים כיום הם חזקים מאוד ושלא נעשה שימוש ביותר מ-20% מיכולותיהם.  

שימוש מחדש במחשבים ישנים
כפי שצוין לעיל, פסולת אלקטרונית משפיע ומזהמת מאוד. ע"י מחזור נכון של מחשבים ישנים, ניתן להפחית באופן משמעותי בכמות הפסולת האלקטרונית הנזרקת בארגון.

כיצד נשתמש מחדש במחשבים ישנים ?

נהפוך אותם לתחנות עבודה (Terminal ) ע"י שימוש בתוכנת WinConnect . התוכנה מאפשרת להפוך כל מחשב לשרת טרמינל (Terminal Server ) שישרת 21 עמדות עבודה. המשמעות היא שימוש מחדש ב-21 מחשבים שהיו נזרקים לפח ומזהמים את הסביבה!

חיסכון בהוצאות חשמל בארגון
ע"י שימוש בתוכנת BeTwin
אנו מפחיתים ב-80% את כמות המחשבים בארגון ומכאן שאנו מקטינים ב-80% את צריכת החשמל של המחשבים בארגון. שימוש נבון ומושכל בפתרון יכול לחסוך אלפי שקלים בשנה.

פתרון תוכנה נוסף בשם PowerPlug מאפשר לנהל ולתכנן תוכניות כיבוי והדלקת מחשבים בארגון, כך שהמחשבים יהיו פעילים רק בשעות העבודה וביתר השעות ייכבו באופן אוטומטי. PowerPlug מאפשר חיסכון של עד 70% בעלויות חשמל עבור מחשבים !

חסכון בדפים ובדיו בארגון
תוכנה בשם Preton
מאפשרת לנו ניהול נכון של משאבי המדפסות בארגון ומאפשרת לנו לחסוך עד 70% מכמויות הדיו וזאת ע"י שימוש באלגוריתם ייחודי, המאפשר לתוכנה לקזז פיקסלים בדף המודפס מבלי לגרוע מאיכות ההדפסה. כמו כן התוכנה מאפשרת לערוך תוכניות חיסכון בחתכים של משתמשים, תוכנות, מחשבים ומדפסות ! תוכנת Preton מספקת דוחות סטטיסטיים על כמויות ההדפסה ומאפשרת לאתר ולפתור בעיות של בזבוז.

לסיכום

תחום המחשוב בארגונים השונים צורך משאבי סביבה רבים ויקרים זאת ועוד, העלויות של המשאבים הנ"ל גבוהות ומסתכמות באלפי אם לא עשרות אלפי שקלים בשנה.
החל בחומרים מזהמים לייצור המחשבים, דרך דיו שמזהם מי תהום וכלה בצריכת חשמל מוגברת.
בעזרת פתרונות תוכנה ניתן להפוך כל ארגון לירוק וסביבתי מבלי להתפשר על איכות העבודה ועם חיסכון כספי ניכר.

אז אם גם אתם מעוניינים להתקדם ולהפוך את הארגון שלכם לירוק וידידותי לסביבה יותר, פנו עוד היום לחברת Greenwareוהתוצאות כבר בדרך אליכם.

Greenware Technologies
פתרונות התוכנה הירוקים בסביבה
.