בעידן הנוכחי, ארגונים ומוסדות מגלים את היתרונות האדירים הטמונים בווירטואליזציה של שולחנות עבודה, ככלי המאפשר לארגון לחסוך באופן משמעותי בעלויות, לנהל בצורה מרכזית ופשוטה את תחנות הקצה, לספק פתרון מאובטח ולתת מענה איכותי מכל מקום ובכל זמן.

בתהליך המעבר לשולחנות עבודה ווירטואליים, ישנן אפשרויות רבות עבור פתרונות החומרה אשר יהיו בתחנת הקצה. החל ממחשבים סטנדרטיים, מחשבי מיני, תחנות רזות והפתרון הרזה ביותר האפשרי – זירו קליינט או באנגלית – Zero Client.

זירו קליינט לתחנות קצה רזות וחכמות

רכיב זירו קליינט סטנדרטי הוא רכיב חומרה קטן במיוחד, המשמש לחיבור מקלדת, עכבר, צג וחיבור רשת לשרת מרוחק. השרת המרוחק, מארח את מערכת ההפעלה של תחנת הקצה ואת יישומי התוכנה, אליהם ניתן לגשת באופן אלחוטי או באמצעות כבל רשת. זירו קליינט משמש לעתים קרובות כרכיב תחנת הקצה עבור סביבת תשתית וירטואלית שולחנית (VDI).

למעשה, בניגוד למחשבים מסורתיים ותחנות הרזות, רכיב ה- Zero Client אינו מכיל מערכת הפעלה, שטח אחסון מקומי או זכרון. בתצורה זו, המשתמש בתחנת הקצה עובד על שולחן עבודה דרך השרת המרכזי.

זירו קליינט

למה לבחור זירו קליינט ?

זירו קליינט מכיל בתוכו מספר יתרונות מרכזיים:

  • ממשק עבודה איכותי עבור המשתמש בתחנת הקצה
  • אבטחת מידע ברמה גבוה
  • עלות תחזוקה נמוכה במיוחד
  • התקנה והפעלת תחנה חדשה בצורה פשוטה תוך דקות
  • חסכוני בחשמל
  • תחנת קצה זולה ועמידה לאורך שנים רבות

מה ההבדל בין תחנה רזה(Thin Client) לבין זירו קליינט(Zero Client)?

"תחנה רזה" מתייחסת למחשב קטן, המסתמך על שרת מרכזי לביצוע משימות עיבוד ולכן, לרוב,  אינם מצוידים בכוננים קשיחים סטנדרטיים, יציאות או תוכנות המותקנות באופן מקומי. התחנה הרזה לא מבצעת עיבוד נתונים באופן מקומי ובפועל משמשת רק בתור ממשק עבור המשתמש תוך כדי שימוש והפעלת תוכנות מרחוק וגישה לנתונים ממרכז הנתונים.

תחנה רזה דורשת חיבור רשת והיא ידועה בשמה הנוסף – מחשב ברשת או PC over IP. קונספט עבודה בתצורת תחנה רזה, מאפשר סביבת עבודה גמישה לארגונים, תוך עבודה על מס' סביבות מחשב מתחנת קצה בודדת.

רכיב ה- Zero Client, בשונה מתחנה רזה, הוא עובד באופן מלא דרך הרשת. ללא עיבוד, מערכת הפעלה, אחסון או זיכרון. התחנה הינה ממשק צפייה בלבד אשר מסתמכת לחלוטין על השרת המרכזי.

אנו ב- Greenware, צברנו שנים של ניסיון בהטמעת פתרונות שונים תוך שימוש ברכיבי זירו קליינט. אנו יודעים כיום להוציא את מירב הפוטנציאל מעבודה בסביבת VDI באמצעות תחנות רזות או זירו קליינט. באמצעות רכיבי זירו קליינט אנו מספקים כיום 2 פתרונות ייחודיים:

  1. הכיתה הירוקה – זו היא כיתת מחשבים המבוססת על פתרון MultiPoint Server מבית חברת מייקרוספט, המאפשרת להקים 6 תחנות עבודה על בסיס מחשב בודד, כאשר בכל גב מסך מותקן רכיב זירו קליינט המאפשר גישה לשולחן עבודה ווירטואלי.
  2. Monitors AnyWhere– פתרון לשילוט דיגיטלי וקירות מסכים אשר פותח על ידינו, המאפשר לשלוט על מספר רב של מסכים מרוחקים באמצעות מחשב בודד. רכיב זירו קליינט מותקן בגב המסך ומחובר לרשת. מערכת Monitors AnyWhere מאפשרת לערוך את התוכן המופיע במסכים המרוחקים בצורה פשוטה וידידותית. למעשה, פתרון זה מייתר את הצורך במחשב ליד כל מסך, בכבילה מסובכת של VGA/HDMIאו בשימוש באקטסנדרים (מרחיקי ווידאו).

אנו נשמח לייעץ לכם על החומרה המתאימה עבור הפרויקט שלכם בכל עת.

השאירו פרטים כאן