תוכנת שחזור והגנה HDGUARD

מאז שנות ה-90, מחשבים הם חלק בלתי נפרד מעולם החינוך והאקדמיה. כיום, המחשב הוא כלי ההוראה הנפוץ והיחיד, כאשר ישנם פתרונות מסייעים רבים כיום כמו NetSupport School לניהול כיתות מחשב והלמידה בהם.

בשל מרכזיות המחשבים בתחום החינוך וההוראה בבתי ספר ואקדמיה, זמינות המחשבים במצב תקין היא קריטית. במעבדת מחשב, בה הושקע תקציב גדול, חשוב שהזמינות להוראה באמצעותו תהיה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

דבר נוסף ומשמעותי שחשוב לתת לו דגש הוא נושא תחזוקת המחשבים. בשל כמות מחשבים הולכת וגדלה במוסדות, יש צורך להשקיע משאבים באנשי מקצוע כגון טכנאי מחשבים, אחראי מחשוב ובמוסדות גדולים כמו מכללות או אוניברסיטאות אף בצוות טכנאים.  מירב עיסוקם של אנשי מקצוע אלו הוא החזרת ציוד למצב תקינות מלא, דבר שלוקח שעות עבודה רבות ביום, מה שמשבית את הציוד והופך אותו ללא זמין עבור התלמידים.

כדי לתת שקט נפשי לצוות הפדגוגי וכדי לשמור על זמינות מלאה של המחשבים במוסד, יש צורך בכלי שימנע, בצורה הרמטית, שינויים מזיקים שיוציאו את המחשבים מתפקוד תקין. בדיוק לשם כך פותחה מערכת HDGUARD – תוכנת הגנה ושחזור המובילה כיום למוסדות חינוך ואקדמיה.

כדי להבין לעומק את רמת החשיבות של מערכת שחזור והגנה HDGUARD, חשוב להבין לאלו מצבים יודעת המערכת לתת מענה.

שינויים מזיקים הנגרמים ע"י משתמשים

תלמידים וסטודנטים כיום הינם בעלי ידע רב בתחומי המחשב השונים. רבים מהם אף יודעים להיכנס ולשנות קבצי מערכת הקריטיים לפעילות תקינה של המחשב. בין אם ביודעין ובין אם לא, מירב תקלות המחשב נובעות משימוש חריג/זדוני של משתמשי הקצה. כדי להימנע ממצב של תקלות שנובעות מסיבות אלו, תוכנת שחזור והגנה מבצעת מחיקה של השינויים שבוצעו במערכת על ידי שחזור מצב תקין לאחר הפעלה מחדש של המחשב. למעשה, התלמידים או הסטודנטים יכולים לעבוד בחופשיות על המחשב וללא כל מגבלה. ברגע שהמחשב יופעל מחדש – המערכת תעלה במצב תקין.

שינויים הנגרמים על ווירוסים ורוגלות

כמות המשתמשים הגבוהה על מחשבים בחדר מחשבים או מעבדת מחשבים, מציבה בפני אנשי המחשוב אתגר גדול במיוחד – מניעת הדבקה או הכנסה של תוכנות זדוניות אל מחשבי המוסד, אם דרך אתרי האינטרנט בהם גולשים התלמידים ובין אם באמצעות התקן אחסון חיצוני.

אנשי המחשוב במוסדות חינוך ואקדמיה נאבקים בתוכנות זדוניות כגון תוכנות ריגול למיניהן, סוסים טרויאנים, ווירוסים, אשר מתפשטים בקצב מהיר לכלל המחשבים בכיתות מחשבים ובארגון בכלל ומשבשים את הפעילות השוטפת של המוסד ויוצרים שעות רבות של עבודת טכנאי לתיקון מחשבים נגועים.  מעבר לכך, המוסד מוציא כספים רבים עבור תוכנות כגון אנטי ווירוס, אנטי רוגלות ועוד כדי לשמר מצב תקין שלעיתים קרובות לא עושות את העבודה.

2 המצבים הנ"ל למעשה משפיעים באופן ישיר על היכולת של המוסד לספק לימוד מתוקשב בצורה תקינה, זמינה ומלאה. תוכנת שחזור והגנה HDGUARD מסייעת למוסד להשיג את המטרות האלו בצורה חכמה, פשוטה וחסכונית.

HDGUARD10_big

 

 

 

אז מה עושה תוכנת שחזור והגנה HDGUARD הלכה למעשה?

תוכנת שחזור והגנה HDGUARD מבוססת על מנגנון סינון מתקדם: לאחר הפעלת המחשב, מערכת HDGUARD מבצעת תיעוד של השינויים שבוצעו ע"י המשתמש או ע"י יישומים קיימים באזורים שהוגדרו כמוגנים, שומרת את השינויים באזור ייעודי ונפרד ומשמרת את מצב המערכת התקין/רצוי באזור מוגן.

HDGUARD מתאימה בצורה מושלמת לבתי ספר, ספריות, אוניברסיטאות, וחדרי הדרכה. אנו מציעים הגנה מלאה לכל סביבת עבודה ממוחשבת.

היתרונות המרכזיים של תוכנת שחזור והגנה HDGUARD:

  • מניעת אובדן נתונים הנובע משינויי מערכת, ווירוסים או נזק ע"י משתמשים.
  • ללא צורך באובדן זמן בהעלאת מערכת תקינה. מערכת נקייה בכל הפעלה מחדש.
  • הגנה מקיפה של המערכת.
  • אפשרות לביצוע הגדרה פרטנית של אזורי הגנה וזמני קבלת עדכונים.
  • הגנה וניהול עבור התקני USB
  • התקנה מהירה (3 דקות!) ותחזוקה מינימלית דרך ממשק ניהול מרכזי.
  • מערכת ותוכנות זמינים במלואם וללא הגבלות שימוש על המשתמש.

עוד על HDGUARD ניתן לקרוא בעמוד המוצר .